Повний довідник з позування для фото

Photo poses full digest

Для того, щоб органічно виглядати на фотографії треба розуміти як подати себе у двовимірному просторі.

Гармонійно сфотографувати людину так, щоб на фото було 2 руки, 2 ноги, голова, тулуб. Бажано, щоб ми бачили реальні пропорції, а також наблизили їх до стандартів краси – тобто питання: де ми будемо робити талію відкрите)

Вирізняють побутові зйомки (сімейні, весільні, репортаж зі свят), професійні (каталожна зйомка, рекламна, стокова, fashion).

Модель (або клієнт) має розуміти, що результат вдалого фото – це командна робота. Люди, які не є професійними моделями можуть просто переглянути пару відео щодо позування, потренуватись перед люстерком виключно для того, щоб зрозуміти, що подобається в собі, яким боком стати до камери. Все інше зробить фотограф.

Щоб почувати себе в кадрі гарно, треба деякий досвід. Хто знімався пару раз, вже розуміє про що йде мова:

  • куди діти руки на фото?
  • як стати так, щоб була стрункіша?
  • як прибрати підборіддя?
  • а що робити з губами?
  • як прибрати довгий ніс (і тут за змістом: великі щоки, малі очі і т.д)?

Руки на фотографії.

Куди подіти руки, як зробити так, щоб на фото пози виглядали органічно.

Тепер поговоримо про плечі, щоки, очі і руки:

Крупний план позування рук в кадрі для жінок

Пози сидячі на підлозі чи на стільці

Прошу пані присісти! Пози сидячі для панянок. Куди діти ноги, руки, животики. Також розглянемо позу лежачі в студії (на підлозі):

Також, якщо є диван, стілець і модель позує сидячи то як показати себе найкраще в кадрі. Різні типи фігури в кадрі (стоячи, сидячи):

Пози сидячи на стільці (для коучів, психологів, офісних фото тощо)

Фотопози для жінок при фотографуванні у повний зріст.

Робимо вигини, показуємо фігуру з найкращої сторони

Якщо ж вам до вподоби фото з летючою ходою, платтям, що здіймається від рухів, то при позуванні у русі є декілька секретів:
– рух по заданій траекторії
– рух уповільнений
для того, щоб фотограф встиг вхопити гарний кадр.

І ще важливий аспект як фотографувати пишних панянок (я до них відношусь теж), тому мені дуже актуально:

Зйомка пар. Позування для лавсторі, для весільної фотосесії

Зйомки для Чоловіків (підійде для вивчення позування в повний зріст):

Наостанок декілька порад від української моделі Наталії Гоций. Дещо можна взяти до уваги, особливо спортивним дівчатам:

Отже, підсумовуємо.

Робота в кадрі – це саме робота. Виснажлива і фізична. Ви маєте підготуватись до зйомки, адже вивчення матчасті пришвидчить процес зйомки, ви отримаєте більше вдалих кадрів за один і той же проміжок часу.

Процес зйомки пройде продуктивніше і веселіше. Чим більше розслабленості і веселощів – тим краще емоції в кадрі. Декотрим людям не просто відпустити себе чи працювати в команді (особливо, якщо фотографа ви бачите вперше).

Скажу чесно, навіть я без підготовки бекаю, мекаю. Це можна глянути у відео, де ми на ВДНГ знімали день вишиванки. Тут мене попросили сказати пару слів в камеру і я розгубилась).

Фотографа обирають по роботах, але на зйомці ви можете оцінити процес співпраці. Навряд чи ви будете продовжувати зйомку, якщо Вам не приємно. Тому важливо обрати свою людину: емоційну чи серйозну, яка палить/не палить, ввічливу чи жорстку в своїх висловах.

Важливим чинником є підготовка образу – зручного одягу, макіяжу і зачіски. “Одягнувшись” в прекрасний образ піднімається настрій, піднесені думки, з’являється відчуття впевненості. І разом з тим буде відчуття свята.

І ще треба пам’ятати, досягти ідеалу важко з першого разу, отже не треба себе гризти. Більшість людей не знає правил позування, фотографії тощо. На фото вони оцінюють рідну їм людину. Отже, ви неодмінно сподобаєтесь всім. А фотографії з сімейного альбому будуть тішити вас довго – адже це ваші унікальні фото, а не обкладинка журналу, що заміниться наступного місяця.

Якщо у вас є ідеї, питання – пишіть мені в чат на цьому сайті. До зв’язку!