Фотосесія Нові Петрівці, фотограф Нові Петрівці

Постановочна та репортажна фотографія

Репортаж чи постановка? Два напрямки фотографії, навколо яких не вщухають дискусії.

Репортаж

Репортажною вважають фотографію, в якій фотограф лише спостерігає за моделями і фіксує те, що відбувається навколо. Документалістика присутня для офіційних заходів, політичних подій: мітингів, протестів. Скільки було скандалів, пов’язаних з тим, що фотограф не допоміг дитині, що потерпає від голоду чи знаходиться у небезпеці, а він знімав і не втрутився. З появою камер у смартфонах, репортажними фотографами стали всі. Здається, молодь буде знімати потерпілих в ДТП, але не викличе необхідну швидку зі смартфону, що і так мацає в руках.

Репортажні фото проходять мінімальну обробку. Фотограф видає їх щойно добереться до комп’ютера і зробить відбір вдалих кадрів, мінімальну кольорокорекцію. Залежно від завантаження, звісно. Бо якщо щодня репотажі, то обробка відкладається – наприклад, коли випускні. Ну або обробка віддається на аутсорс: в команді працює ретушер – дизайнер випускних альбомів.

Постановка

Постановочна фотографія – повна протилежність репортажу. Спочатку фотограф придумує ідею, шукає потрібну модель, образ, локацію, де модель можна вписати в сюжет. Для такої фотосесії привозиться додаткове світло, працює команда: асистент, візажист, перукар, стиліст тощо.

Постановочна фотосесія – організовується навіть заради одного кадра! Який потім піде на виставку, братиме участь у конкурсах, друкуватиметься в журналі. Для такої фотосесії підготовка – обов’язковий етап. Обговорюються всі деталі і список необхідного.

Останнім часом для блогів дуже актуальним стала послуга розробки контент – плану, і відповідно, створення світлин. Це комплексна послуга: проаналізувати продукт чи послугу, придумати і показати переваги і написати продажний текст. 30 фото з фотосесії – і на місяць питання: “що постити в соцмережах” – закрито!

Фотосесії

Є жанри фотографії, що поєднують два напрямки, приміром, весілля фотосесія, фотосесія на день народження, фото з корпоративу – де офіційна частина – репортажна, а частина – робота фотографа з моделлю.

Фотосесія в студії здебільшого постановочна. Сімейна фотосесія біля каміну, коли всі в однаковому вбранні, портретна фотосесія, love-story – постановка. У постановочній фотосесії мета – отримати 6-10 кадрів – “серію” знімків для обробки – які повністю розкриють суть історії кохання, чи розкриють особистість моделі.

Кількість фотографій

Останнім часом маркетингова складова (хто кращий фотограф – в кого більший фотоапарат чи в кого 5000 фото з одної фотосесії?) встановила певну моду, гонитву за кількістю фото. Фотографа оцінюють однією фразою “Скільки?” і шукають найдешевшу пропозицію.

В постановочній фотосесії може бути 10-100 кадрів подібних, проте обирається на ретуш один – найвдаліший: можливо перший кадр з сесії чи останній.

Якість фотографій

Декотрі люди обирають фотографа за світлинами. Правильний підхід, адже фотографії для людини мають як практичне значення – збереження пам’яті, так і естетичне – задоволення власними світлинами як витвором мистецтва.

Який підхід і для чого обрати? Вирішуватиме клієнт. На репортаж, зазвичай, ціна погодинна. Постановочна ж фотосесія може коштувати набагато більше репортажної – і ціна бути за одне фото.

Висновки

Який вид послуг надає фотограф залежить від його досвіду та темпераменту. Екстраверту класно в “гущині” подій, “інтроверт” може заглибитись у суть фото. Де хто просто вигулює нову камеру і шукає моделей – не заморочуючись з обробкою і вивченням світла.

Модель і фотограф – це одна команда. Тому, якщо спілкування приємне – фотографії вийдуть кращі!
Моя пропозиція щодо фотосесій в Нових Петрівцях, Вишгороді, Києві (Оболонський р-н) на сторінці “Фотографія

[instagram-feed num=18 cols=3 showfollow=true]