Швидка ретуш жіночого портрета

Вступ

Ця стаття містить суб’єктивний погляд автора і допоможе вам не посивіти за ретушшю портретів.

Пом’якшення шкіри в швидкій ретуші використовується для відносно молодих жінок з невиразними зморшками, з наявними прищами, шрамами, ластовинням. Економія часу за даними методами досягається глобальними змінами (фільтрами), без точкової нудної погодинної роботи.

На початку статті хочу уточнити, що я виділяю декілька видів ретуші.


1) рекламна – зазвичай занадто вилизана картинка для реклами косметики, ювелірних прикрас, косметичних процедур, шкіра аж надто бездоганна.

2) журнальна ретуш. Подібна до рекламної але на мою думку залишає більше маневрів для творчості, більше текстури на шкірі, більш натуральна. В цьому пункті ми говоримо про VOGUE, а не пересічний Cosmopolitan. Але треба розуміти, що рівень моделей з обкладинки – це переважно доглянуті дівчата з ідеальною шкірою. Їх, на мою думку, не треба ретушувати годинами. Кольорокорекцію накинув і пару (буквально пару) доторків healing brush tool. І шедевр готовий.

3) фешн. Кольори приглушені, колір шкіри може “плавати” в залежності від емоцій на знімку і авторського задуму. Основна мета – продати одяг, аксесуари тощо. Людина (модель) обрамляє рекламований продукт і сприяж.

4) художня ретуш. Тут основне правило – бачення фотографа. Багато хто з вітчизняних фотографів чи індійських ретушерів милить шкіру плагінами. Підтягує обличчя пластикою фотошопа. Не хочу розганяти гендерний конфлікт, але переважно цим страждають чоловіки. Чи вони дійсно сприймають жінок замиленим оком, чи один раз десять років тому навчились і милять, милять. На заході школи ретуші виступають за більш чітку, різку, текстуровану шкіру: пори, малюнок шкіри. Можна сказати, що аж дзвенить. Принаймні, останні тренди і роботи західних фотографів зображують людину людиною, а не милом.

Дана стаття написана як роздуми і спрямована на спільноту фотографів. Адже тут обговорюється фотошопна кухня давлення прищів на шкірі клієнтів і її результат. І головне – швидкість. Адже на потокових зйомках ніхто годинами hi-end не робить.

Я взяла один і той файл і обробила його двома варіантами. Висхідний файл:

Метод 1: Hi pass як засіб пом’якшення шкіри

  1. копіюємо шар (Cntr+J), інвертуємо (Cntr+I). Режим накладення шару – Vivid Light
  2. Обираємо на шарі фільтр Hi pass і розмиваємо до тої цифри поки не зникнуть недоліки (R=7)
  3. На цьому ж шарі розмиваємо Gaussian Blur невеликим радіусом R=1-2 поки візуально шкіра не очиститься.
  4. Створюємо чорну маску на шарі і протираємо білим пензлем.
Метод Hi pass на шарі зі шкірою Phtoshop tutorials
Метод Hipass та Gausian blur на одному шарі

Переваги і недоліки методу:

Що можна сказати, швидко, але не бездоганно. Точна крапкова корекція прищів не здійснювалась. Видно недоліки шкіри і плями. Метод може працювати на відносно чистій шкірі моделі. Або, я думаю, що для портретів на кроп камери – цілком цей метод зайде. (В Кроп-камерах менше деталізація, за рахунок цього лице вже чистіше “з коробки” як за текстурою, так і за кольором).

Зменшені копії в інстаграм теж прокатить, особливо на ростових чи портретів по пояс. Проте обробка займає пару хвилин.

2 Метод – Частотний поділ

  1. Створюємо смарт-об’єкт з шару. Для того, щоб можна було повернутись до роботи і щось змінити. Якщо ви робите для себе, можна працювати на растрированому шарі. Чистимо недоліки шкіри через Healing brush tool.
  2. Отриманий вичищений шар дублюємо 2 рази. Виходить три шари. Розкладаємо частотку на 2 шари: нижній перший – Gaussisn Blur (в мене радіус 6px)
  3. Верхній шар Hi pass на той же радіус (в мене 6). Режим накладення – Linear light, прозорість -50%
  4. Тепер основний лайфхак цього методу. Клікаємо два рази на фільтрі Gaussisn Blur і збільшуємо радіус (до 8). А на шарі з Hi pass навпаки зменшуємо (до 4).
  5. Беремо два шари частотного поділу в групу, даємо маску і протираємо шкіру.
Метод хитродупої частотки

Розглянемо переваги і недоліки цього методу

Ми працюємо точково один раз на величезних прищиках. А м’якість шкіри досягається просто ковзанням повзунків. Час обробки – 5-10 хвилин. Якщо екшн запишете – то швидше. Я підгледіла цей спосіб в одного блогера Photoshop training channel. Проте я чищу шар перед розкладанням на частотку, а тоді дублюю два рази смарт-об’єкти.

Результат цим методом сподобався мені більше. Для маленьких картинок в інсту можна використовувати. Недоліки – нерівномірність кольору шкіри треба буде доробляти окремо.

Навіть я би сказала, якщо клієнт бажає 100 фото в обробці, то можна збайдикувати і використати метод №2 замість hi-end ретуші)

Якщо щось не виходить?

Декілька порад:
1) інструмент healing brush tool краще використовувати в режимах lighten (на пігментних плямах і рожевих зрілих прищах) і darken (на світлих ділянках тих же прищів).

2) якщо перестарались, знизьте прозорість коригувального шару

3) пензель беріть менше прозорості, 10-25% зі 100.

Всім творчого настрою, мирного неба, перемоги України!