Щороку в третій четвер травня – українці усього світу святкують День вишиванки.

Історія свята

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Надихнув студентку Ігор Житарюк, який регулярно одягав вишиванку на пари, як і чимало інших студентів. Отже перший флешмоб з одночасного одягання у національне вбрання відбувся в університеті. Протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

У 2022 році вишиванки одягли багато людей, в тому числі військові. Люди сприймають вишиванку не лише як зв’язок з пращурами, а й як оберіг та прояв національного спротиву проти російської агресії і єднання заради перемоги, миру і процвітання України.  

Модель https://www.instagram.com/_ma__sh__ka/

19 травня на ВДНГ відбулась фотозустріч за організацією Kyiv Photo Walk

Соковита зелень, стрункі «ніжки» яблунь, сіновал та мирна атмосфера (завдяки нашим воїнам ЗСУ) сприяли отриманню гарних фото. Основна тематика заходу – національний стиль: вишиванки, віночки, Україна в серці!

Близько 30 творчих осіб: фотографів, блогерів, моделей – приєдналися до заходу. Подія, організована Оленою, зібрала творчих людей для обміну досвідом, спілкування, поповнення портфоліо. На зустрічі модель Еліза провела майстер- клас з позування. Дізнавшись секрети вдалих знімків, фотографи і моделі працювали парами, невеликими групами на всіх локаціях ВДНГ. А фільмував процес Олександр Дорошенко, фотограф і відеограф.

Пропоную переглянути відео з фотозустрічі:

Етнофотосесії у вишиванках

Я пропоную етнофотосесії у вишиванках. За роки фотографування мені вдалося зібрати чималий реквізит: вишиваночки для дівчат від 3-х років до 8 років, вишиванки для дорослих пані, десяток віночків, хустки. З радістю надам в оренду реквізит для зйомок, підкажу, де взяти вишиванки в прокат для фотосесії.

Фотосесії у вишиванках надають певного історичного присмаку і завжди будуть актуальні в сімейних альбомах. Іноді до Дня вишиванки проводяться конкурси, отже у Вас будуть фото, щоб в них перемогти.

Фото у вишиванках мають певні нюанси, бажано, щоб вишиванка підходила під барвотип моделі і пасувала до інших вишиванок. Також образ можна доповнити макіяжем та укладкою.

Фотографую в Нових Петрівцях, Вишгороді, Києві. Портрети для жінок, дівчат, сімейні зйомки. На сайті працює чат (ліворуч внизу), а також ви можете мені зателефонувати 0503702224 чи залишити заявку на сайті.

Модель http://instagram.com/pani.bogdanova

Додаткова інформація та контакти:

Інформація про фотодень на ВДНГ і учасники зазначені у фейсбук – пості: https://fb.watch/d7qXNyG5HK/

Окрема подяка організаторам свята

проекту https://t.me/kyiv_photowalk
та
Організатору фото/відео зйомки Олександр Дорошенко
Сайт: https://happystar.kiev.ua