Як обрати фотографа?

Перший і найважливіший показник – портфоліо. Ви отримаєте те саме, що бачите в портфоліо фотографа. Є фотографи – реалісти: предметна фотографія товарів на сайт і репортаж, де неможливо втрутитись в процес і проявити себе творчо. Є постановочна фотографія – коли є ідея отримати фото, то фотограф і модель разом працюють на результат. У цьому виді має значення ретуш, колажування – для доведення фотографії до шедевру. Є лайф-стайл фото, фотограф здебільшого непомітно спостерігає, іноді допомагає з позуванням, в таких випадках фото не ретушують, робиться кольорокорекція, десь навіть без фотошопу, прибирається непотрібний прищик.

Жінка чи чоловік?

Дуже індивідуально. Але важливо. Наприклад, якщо ми обираємо гінеколога чи масажиста певної статі, то з фотографом те саме. І ще нюанс безпеки – особливо для неповнолітніх моделей. Якщо людині немає 16 років, на фотосесії мають бути присутні батьки. Згадайте випадок з Олександром Ктиторчуком. (Якщо ви мама неповнолітньої доньки – то знайдіть 5 хвилин – загугліть)

Під час фотосесії треба переодягнутись, поправити зачіску чи одяг. Уявіть, ви дозволите дядечку з пузом і запахом сигарет це зробити?

Звичайна чи творча зйомка?

Якщо ми говоримо про звичайну комерційну зйомку, то фотограф не буде експериментувати, бо йому треба дати результат відповідно до портфоліо. Якщо зйомка творча, то немає рамок, фотограф, модель, візажист мають певну ідею, референс – всі працюють на нього. У процесі можуть бути узгоджені відхилення від початкової ідеї.

Поради

Влаштуйте попередню зустріч з фотографом. Мета – подивитись, притертись, збагнути чи підходите одне одному. Фотографії можуть бути гарними, проте манера поведінки фотографа має значення, він/вона можуть матюкатись, палити, доторкатись без дозволу. Я бачила таку поведінку на фотосесії, я б в жодному разі не пішла до людини, що палить чи мацає модель. Але комусь то може бути норм. Важливо вирішити для себе – заради фото щось можна, а щось – ні.

З цієї точки зору, краще обирати місцевого фотографа. Звісно, виключення можуть бути, якщо це репортажка і на весіллі фотограф просто загубиться серед гостей, то яка різниця кого загубити.

Спілкування перед фотозйомкою важливе, тому що сторони домовляються над спільним результатом. Не варто брати фотографа просто за найменшу ціну, без обговорення образу, результату. Фотосесія – це партнерство двох рівних сторін: фотографа і моделі. Якщо брати за ідею: та прийди тут поклацай, то результат може бути гіршим за селфі.

[instagram-feed num=18 cols=3 showfollow=true]