Лайфхаки бюджетної підготовки до фотосесії

В даній статті ми розглядаємо фотосесію як варіант відпочинку для себе, і звісно ж, отримання гарних фотографій для соціальних мереж. В сучасному світі, коли перукарні зачинені, дітей нікуди діти, і хатні справи і роботу на дому ніхто не відміняв – в коловороті життя і вихорі подій – так важко знайти час на себе.

Отже, ви обрали фотографа і домовились про ідею зйомки. В карантинні часи найкраще фотографуватись на пленері – на свіжому повітрі у парку, в лісі, в саду, в полі.

Під фотосесію нам треба підібрати одяг, реквізит (що буде в руках у моделі: книга, корзина з квітами, велосипед, домашні тварини).

Одяг

Одяг можна взяти власний, однотонний чи в дрібний малюнок. При чому одяг має бути вільним, по – перше, вам має бути зручно в ньому позувати, по-друге, ви маєте бути впевнені в своєму вигляді. (Тісний одяг, де вивалиться частина сідниць, чи видно буде як шлейка бюстгальтера перетягує спину, чи стирчатимуть зайві кілограми – не додасть настрою та зіпсує результати фотосесії).

Ще один варіант попросити одяг у подружки, мами, сестри тощо. Є ще варіант взяти в магазині, а потім повернути з бірками назад – проте варто розуміти, що під час фотосесії можливо поставити пляму. З таким варіантом, модель думатиме не про себе, а про брендований взятий на 14 днів одяг.

Секонд, олх, групи – барахолки, шафа – це майданчики, в яких дешево можна надибати саме потрібний вам одяг. Варто брати запас на підготовку образу. Пару днів, щоб випрати і висушити одяг чи взуття.

Пункти прокату. Казкові плаття принцес купувати немає змісту. Простіше взяти в прокат. Але є певні ризики: прокатні плаття можуть буди “замореними життям” або невідомо чи випрали їх після попередньої моделі.

Волосся

Варто зауважити, що якщо є вибір і обмежений бюджет – то краще зробити зачіску, ніж макіяж. Адже правильне світло і ретуш дозволяють виправити недоліки шкіри, а на загальному портреті і взагалі недоліків шкіри не видно буде. А от зачіску виправити буде набагато довше. Якщо ми говоримо про рекламну фотографію, то моделям ретушують волосся (прибирають посічене, додають блиск, перемальовують прядки) – але така ретуш коштуватиме 700 грн за фото. Коли ми говоримо про бюджетну фотосесію, за 700 грн можна отримати 1 чи 2 години фотосесії. Таким чином, варто сходити до перукаря, якщо це лайф стайл фотосесія, досить буде помити волосся і посушити його “під фен”. Складна непритаманна вам в щоденному житті зачіска вимагає образу, це не для бюджетного варіанту.

Варто зробити щоденним правильний догляд за волоссям. Наприклад, не пересушувати фарбуванням (я про магазинні фарби, які на довжину волосся щоразу наносити не варто), зволоження, маски. Чим гладкіше волосся – тим дорожче буде виглядати результат фотосесії.

Макіяж

Зараз кожна дівчина вміє наносити макіяж сама. Проте для фотосесії макіяж має бути яскравішим. Бо камера з’їсть відсотків 40% макіяжу. Якщо ми говоримо про бюджетну фотосесію варто на доглянуте обличчя нанести тон і підфарбувати очі. Дуже важливо вирівняти тон шкіри – це полегшить ретуш (бо буде зразок кольору і текстури, яку можна накласти поверх недоліків). Макіяж теж можна домалювати (стрілки, вії, змінити чи “нанести” помаду). Головне – обережно з хайлайтерами. Все що блищить, дасть вибиту в біле плямку – в світлі немає інформації – це важко ретушувати і виглядає так собі. Пам’ятайте про закріплання макіяжу. Спрей – фіксатор макіяжу вирівнює та тримає макіяж. Наприклад, Make Up Revolution Sport Fix, тримає все увесь день – ні на шарфах, ні на масці немає слідів. Рекомендую!

Манікюр

Якщо це не тематична фотосесія, варто обмежитись манікюром без нанесення яскравих фарб. Увага людини на фотографії прикута до світлих і яскравих елементів. Якщо це будуть нігті, то модель програла! В портреті людина говорить сама до себе через фото – найголовніше – очі!

Реквізит

Тематика фотосесії передбачаєє взаємодію моделі з певними предметами в кадрі. На світлому фоні в пустій студії непрофесійній моделі буде важко: куди діти ноги, руки, погляд? З книгою і чашкою кави позувати природньо. Фотографія набуває змісту.

Тренди і антитренди

Варто пам’ятати, що суспільство постійно рухається вперед. Приходять в моду нові інтер’єри, одяг, стиль. Багато студій мають інтер’єр, що роками не змінюються.

Антитрендом зараз є штучні каміни. Камін – взагалі не наша історія, в нас була піч. Тим більше непрацюючий гіпсокартоновий величезний камін – це одоробло! Особливо під джинси і рубашку в клітинку.

Тренд – справжній камін в замку чи музеї. Якщо модель “вписана” в епоху макіяжем, зачіскою, сукнею. Реквізитом. Головне не забути зняти смарт-годинник.

[instagram-feed num=18 cols=3 showfollow=true]