Кольори на фото мають гармонійно пасувати. У нас є фон (стіни, парк, сніг), одяг моделей, макіяж.
Є чудовий сайт https://color.adobe.com/create/color-wheel з кольоровим колом. На ньому без реєстрації можна отримати підбірки з кольорів.
Компліментарна кольорова схема
Перша і проста схема – компліментарна (2 доповнюючих один одного кольори). Пари складаються з червоного+зеленого, синього+помаранчевого.

Наступна схема – беремо “половинку” кольорового кола. Наприклад, фотосесія в парку влітку. Який колір плаття обрати?
Аналогічне поєднання кольорів


Тріадна кольорова схема
А також тріадна кольорова схема. Вона складається з трьох кольорів. Які розташовані рівномірно віддалено одне від одного. Або роздільно – комплементарна схема: один колір у верхівці трикутника – два в основі на протилежному боці кола.


Історія кольорів
Основні кольори, що дійшли до нас крізь століття від художників, СИНІЙ – ЖОВТИЙ – ЧЕРВОНИЙ. Якщо змішати пари – отримаємо похідні кольори: ЗЕЛЕНИЙ-ПОМАРАНЧЕВИЙ-ФІОЛЕТОВИЙ.

Перший колір класу VIP в давнину – червоний. Це обумовлено тим, що кольори отримували з природних матеріалів.
Потім настала ера золотого (згадайте картина Клімта Г.).
Фіолетовий вважався королівським кольором, під час його винаходу – це була обмежена пропозиція, матеріал і процес виробництва був дорогим.
Не цінувались зовсім – зелені (до ери долярів:)) – зелень під ногами нікого не надихала.
Якщо ви хочете заглибитись в галузь кольорів, раджу книгу Іттена “Мистецтво кольору”.
А також завантажити на мобільний гру blendoku або i love hue – безкоштовні застосунки, що навчать змішувати кольори. Адже ми розібрали просту схему в поєднаннях кольорів. Яку треба адаптувати під барвотип моделі і творчі задуми.
Висновок
Всі тези кольорової теорії діють в фотографії, макіяжі, фарбуванні волосся, у створенні живопису, інтер’єрів, декору, прикрас, зйомці фільмів. Художній смак не притаманний кожному, але його можна розвинути, просто знаючи закони і правила.
[instagram-feed num=18 cols=3 showfollow=true]