Svitlophoto.in.ua

Теорія кольору нараховує безліч праць за тисячоліття існування людства. У фотографію кольори прийшли з живопису. Сьогодні вплив на фото має кіно. Відеопродакшн з плівкових часів має чіткі закони розфарбування відеоряду. Кіномани хочуть картинку як в улюбленому фільмі. Є люди, що читають фешн-пресу, де кольори більш стримані.

Кольори на фото мають гармонійно пасувати. У нас є фон (стіни, парк, сніг), одяг моделей, макіяж.

Є чудовий сайт https://color.adobe.com/create/color-wheel з кольоровим колом. На ньому без реєстрації можна отримати підбірки з кольорів.

Компліментарна кольорова схема

Перша і проста схема – компліментарна (2 доповнюючих один одного кольори). Пари складаються з червоного+зеленого, синього+помаранчевого.

Аналогічне поєднання кольорів

Наступна схема – беремо “половинку” кольорового кола. Наприклад, фотосесія в парку влітку. Який колір плаття обрати?

Кольори, які поруч на кольоровому колі – проста та ніжна гармонія.

Тріадна кольорова схема

Тріадна кольорова схема. Вона складається з трьох кольорів. Які розташовані рівномірно віддалено одне від одного. Або роздільно – комплементарна схема: один колір у верхівці трикутника – два в основі на протилежному боці кола.

Історія кольорів

Улюблений колір у європейців, американців у чоловіків – синій (38%), у жінок – червоний (20%), далі – зелений (12%), чорний (8%), жовтий (5%), білий (3%), фіолетовий (3%), коричневий (2%), сірий та інші (1%).

Первісне суспільство ототожнювало колір з суттєвими речами (кров, молоко, насіння, земля), стихіями (вогонь, вогонь, сонце, земля) – Білий, Червоний (Жовтий), Чорний.

В християнські часи кольори і значення були наступні: білий (святість, чистота, початок), жовтий (світло, влада, згодом зрада й фальш), червоний (кров, любов, влада), синій (божественна премудрість, надія, Мадонна), зелений (райський сад, благодать), чорний (смерть, покірність).

Наше сприйняття фотографії побудоване на зчитуванні кольорових акцентів. Якщо фігура людини виділяється від фону за допомогою світла, композиції та кольору – ми відчуваємо гармонію і розуміємо фото.

У кожного фотографа, групи фотографів, є своє уявлення про тонування фото, роботу з тінями і світлом. Тому при виборі фотографа, у першу чергу, звертайте увагу на його/її роботи.

Новачки зазвичай знімають дешевше, в них не йде обробка фото – тоді можна сказати, що керує кольором камера. В кожної системи є своя барвистість у певних кольорових профілях. Тут більше питання – поставити камеру у прийнятні для неї умови зйомки.

2 Відповіді