Як позувати для фото і подобатись собі?

Почнемо статтю з того, що ми по-різному сприймаємо людину в реальності та на фото. Уява покращує людей. Один раз обійшовши дівчину навколо – ти запам’ятовуєш вигини її фігури і з будь-якої точки зору їх “бачиш”.

А фотографія – це двовимірний простір. Це означає, що показати принади людини (пишний бюст, попу чи довгі ноги) треба у паралельній фотокамері площині.

Постава королеви – хребет вдалого знімку!

Основа для фото – положення хребта. Королівська постава – 99% вдалого фото. Щоб сісти рівно і не сутулитись – сідайте і вставайте як балерина. Або як королева на світському прийомі – на краєчок стільчика. Перегляньте відео, і відчуйте візуальну різницю в образі:

Секрети, як елегантно подати себе не тільки на фотосесії, а й у світському житті в такому простому питанні: “як сісти на стул?” – можна підгледіти у балерин. Зверніть увагу, що відставляючи ніжку назад, балерина показує дві кінцівки. Перегляньте фото подружок з бокового ракурсу – скільки там людин-одноногів (сховали одну ніжку за іншою)?

Наступний секрет, як вдало виходити на фото, я Вам процитую відеорядом одного з фотографів.

Контрольні точки – розкривайте себе як квітка, що розпускається!

Контрольні точки – призначені для того, щоб показати наше тіло нормально: в людини є голова, дві руки, дві ноги. Якщо контрольні точки перетинаються – пропадає кінцівка – це не дуже гарно. Та само при позуванні пари – виростають пальці нізвідки при обіймах – якщо обіймаєте коханого на камеру – покажіть не тільки пальці, а й кисть руки.

Зазвичай, фотограф підказує як позувати. Але й модель має знати: треба позувати розслаблено, показувати себе впевнено, не “скукожуватись” в позу ембріона.

Лебедина шия – елегантність та молодість!

Як подовжити шию, скинувши пару кілограмів? Перше, опустити плечі вниз. Не стискайте лопатки на спині, не напружуйтесь. Потилицю ми спрямовуємо наверх, груди вперед. Якщо непокоїть друге підборіддя, то ми подаємо “перше” підборіддя вперед – наче хочемо поцілувати камеру фотографа – і маємо чіткішу лінію овалу обличчя. Всі інше робить фотошоп:)

Перше правило тягнеться до нас з пункту про поставу – не сідайте всією попою на стілець. Ви маєте привчитись сидіти на його краєчку. Уявіть, що за вами на стільці сумочка стоїть або там на спинці – їжачок колючий – і торкатись спиною не можна – вколить!

Крім того, глибока посадка розплющує наші стегна – нога стає пласкою, приплющується і вилазить целюліт. Якщо це крісло з ручками, то ще й довжина ніг пропаде.

При позуванні на стільці візьміть до уваги позу герцогині: ноги мають бути елегантними як у придворному етикеті.

Пам’ятайте, для фото краще розташовувати ноги в сторону від камери. Не виставляйте ноги наперед до фотокамери – це їх укоротить і зробить непропорційними відносно до тіла, крім того можливе потрапляння в кадр спідньої білизни.

При позуванні стоячи є одна цікава деталь – краще вагу тіла перенести на одну ногу. При цьому слідкуйте, щоб носки взуття дивились в різні сторони, накшалт третьої позиції ніг в танцях.

Як зробити талію?


По-перше, обирайте одяг вільного крою. Щоб відчувати себе комфортно і не створювати складок на боках при зміні поз.

По-друге, поексперементуємо:

1) станьте перед люстерком і притисніть руки “по швах”, подивіться як масивно виглядає тіло – візуально руки є частиною талії!

2) друга поза – руки в боки, між талією і руками є повітря з двох трикутників – талія візуально тонша. Крім того, руки не притиснуті до тіла стали стрункішими.

Руки

Перегляньте пози для рук, що пропонуються Pinterest’ом. Зверніть увагу на картини світових відомих художників. Кисті рук виглядають елегантно, якщо показати їх ребром. На картинці поза 14 та 15 – нас чекає пролетарська робоча рука, дівчат така долонька не красить. Виключення – поза для показу манікюру, де сама увага має бути на нігтях, їх дизайні і комбінації малюнків на всіх нігтях.

Фотограф має підказати щодо позування двох людей у парі, щоб при обіймах руки не змішувались в єдину “кашу”, і було зрозуміло – де чиї пальці. Єдине, що пораджу, при фотосесії між закоханими має бути трішки повітря – тоді і руки буде видно. І ще – не стискайте пальці – бо з закоханої пари перетворитесь на хижого птаха, який тримає в лапах здобич.

Секрети професійних моделей

Наостанок, хочу сказати, що з точки зору позування, фотографія – це ілюзія. Професійні моделі відрізняються від звичайних людей тим, що

1) знають пози і можуть швидко їх змінювати, знають як “говорити” з глядачем мовою тіла, презентувати одяг,

2) яка б складна поза не була, на обличчі моделі ви не дізнаєтесь, чого варто потримати декілька секунд чи хвилин той чи інший образ.

Ілюзія полягає в тому, щоб не покласти нога на ногу, а лише зробити вигляд: фактично вагу верхньої кінцівки тримаємо м’язами: таким чином ноги будуть однієї товщини, не приплюснуті, не вилізе целюліт. Після позування скоріш за все пересічного клієнта наздожене крепатура – це нормально, адже позування – робота, як і в спортзалі.

Чому не варто брати погодинну фотосесію?

Головне правило, не кількість фото, а їх якість. Тому я, наприклад, не веду погодинні фотосесії. Перші 15-20 хвилин я розповідаю щодо позування, потім в людини проходить ефект “БиЧКа” (так фотографи називають “ефект большой чорной камери”), коли наводиш об’єктив, а людина стискається наче бачить рушницю, серце калатає, думки губляться.

Ще для налагодження довіри (а я фактично – чужа Вам людина), я показую результат на екранчику фотоапарату, щоб було загальне уявлення про результат і відчувався спільний командний дух. А ще підготовка до фотосесії – обговорення образу, локації, ідей – займає пару днів напередодні, тому на цьому етапі є можливість звикнути одне до одного.

Список рекомендованої літератури:

  • РОБЕРТО ВАЛЕНСУЭЛА – ИДЕАЛЬНОЕ ПОЗИРОВАНИЕ
  • Уильям Мортенсен – Модель. Проблемы позированя
  • Клиновский В. И. Искусство позирования: для моделей и фотографов.

Матеріали з позування:

Фотограф Lindsay Adler на воркшопах для фотографів вдало розповідає про вигідні пози, зокрема для жінок, ракурси та перспективу тіла на фото.

Перше відео про те, як сидіти чи лежати на фоні у студії, ну або вдома на підлозі:

Друге відео – позування на стулі. Для коучів, спікерів та блогерів стане у пригоді:

Ходимо в кадрі як модель з обкладинки:

Плечі, шия, очі, руки:

Позування у повний зріст:

Якщо Ви хочете, об я поділилась з Вами повним списком з позування, напишіть мені в чат – я дам посилання на список відтворення.

Запрошую на фотосесію!

Вишгород, Київ, Київське море (с. Н. Петрівці – с. Лютіж)